Angajam AGENT TURISM in TIMISOARA / CLUJ / SIBIU si IASI
10-08-2020

Candidatul ideal:

  • Persoana dinamica, adaptabila, cu urmatoarele aptitudini:
  • experienta intre 1-3 ani;
  • capacitatea de a intelege dorinta clientului si de a o transpune intr-o oferta adecvata;
  • capacitatea de a transmite toate informatiile necesare calatoriei in bune conditii;
  • atentie la detalii, buna stapanire a lucrului cu cifrele si cu banii;
  • capacitate organizatorica;
  • implicare, entuziasm si dorinta de success;
  • capabil sa lucreze sub presiune la mai multe task-uri simultan;
  • finalizarea sarcinilor, acuratete in intocmirea documentelor;
  • colegialitate, profesionalism;
  • cunostinte avansate operare PC;
  • abilitati de comunicare (scris / vorbit) in limba engleza, obligatoriu.

Descrierea jobului:

  • Intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne;
  • consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
  • rezervarea serviciilor turistice si a biletelor de avion;
  • urmarirea derularii actiunii turistice;
  • intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie;
  • derularea contractelor incheiate cu furnizorii externi / interni si contactul permanent cu acestia
  • prelucrarea ofertelor si introducerea in sistemul de rezervari
  • verificarea si gestionarea ofertelor si a rezervarilor
  • suport pentru departamentele de front si back-office
  • instruire si sustinere permanenta;
  • sansa de afirmare intr-un domeniu dinamic

Cei interesati pot trimite CV-ul la adresa de e-mail [email protected].